Projektowanie i produkcja

Projektowanie i produkcja…

Firma „ELEKTRO-STER” posiada własne biuro konstrukcyjne oraz niezbędną bazę produkcyjną pozwalającą na tworzenie nowych rozwiązań i ich wykonanie zgodnie z wymaganiami Klientów. Nasze biuro projektowe w sposób kompleksowy (projektowanie części mechanicznej, hydraulicznej, pneumatycznej, elektrycznej oraz innych niezbędnych elementów projektu) wykonuje powierzone zadania. Prace projektowe w części mechanicznej i elektrycznej są realizowane na stanowiskach komputerowych pracujących z wykorzystaniem oprogramowania: CAD, Solid Edge, EPLAN, STEP7, WIN CC.

Proces produkcji nowych maszyn i urządzeń jest realizowany w własnych halach produkcyjnych w Raciborzu. Niezbędne do wykonania projektowanych maszyn i urządzeń niestandardowe detale są produkowane w naszej firmie lub dostarczane przez sprawdzonych kooperantów. Nasze projekty są realizowane w oparciu o systemy sterowania, napędy i układy pomiarowe przemieszczeń czołowych producentów takich jak:

SIEMENSUkłady sterowania CNC SINUMERIK (SINUMERIK 840Dsl, SINUMERIK 802Dsl).
Cyfrowe układy napędowe: SINAMICS, SIMODRIVE 611D.
Uniwersalne układy napędowe SINAMICS.
Układy napędowe prądu stałego SIMOREG.
Sterowniki PLC: SIMATIC S7-200, S7-300, S7-1200.
HEIDENHAINUkłady sterowania CNC.
Liniały i przetworniki pomiarowe przemieszczeń liniowych i kąta.
– Innych renomowanych firm według wymogów Klienta (FAGOR, FANUC, FATEK i inne).

Podstawowym celem naszej firmy jest zapewnienie wysokiej jakości i terminowości wykonywanych usług. Cel ten osiągamy poprzez zatrudnienie wyspecjalizowanej kadry inżynierskiej przy projektowaniu i wdrażaniu maszyn oraz doświadczonych i wysoko wykwalifikowanych pracowników produkcyjnych.

 

Prowadzimy serwis obrabiarek. Naprawiamy obrabiarki sterowane numerycznie. Sprawnie i sumiennie. U nas przeprowadzisz modernizację obrabiarki. Zapraszamy do kontaktu